Pracownicy 50+ coraz częściej dostrzegani przez pracodawców

Redakcja IUVENIS - 03.11.2017
116

Pracownicy 50+ coraz częściej dostrzegani przez pracodawców

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, pracownicy 50+ są doceniani nie tylko za dużą dyspozycyjność oraz stałość. Po ich stronie stoją także preferencyjne warunki, jakie gwarantuje państwo przy zatrudnianiu osób starszych.


Pracodawcy, którzy zdecydują się na zatrudnienie pracownika powyżej 50 roku życia, korzystają z atrakcyjnych przepisów prawnych. Przede wszystkim korzystny jest brak składek, odprowadzanych do Funduszy Pracy, oraz zwolnienie z wpłat na Fundusz Gwarantowany. Państwo polskie, chcąc zaktywizować zawodowo starszych pracowników, od 2014 roku oferuje również dofinansowanie do wynagrodzenia przy zatrudnieniu.

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, pracodawcy coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników, za którymi dodatkowo stoi doświadczenie, o czym pisaliśmy też tutaj. To wszystko prowadzi do zwiększenia zatrudnienia w grupie 50+.  Dziennik przywołuje analizy Work Service, z których wynika, że na przestrzeni półtora roku o 10%  wzrósł odsetek firm, zatrudniających osoby starsze. Pracodawców przestał więc nawet odstraszać okres ochronny, w jaki wchodzą pracownicy na trzy lata przed przejściem na emeryturę. Taka sytuacja na rynku pracy zwiększa szansę na zatrudnienie.

Comments

comments

116
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...