Pracownicy 50+ coraz częściej poszukiwani. Za co cenią ich pracodawcy?

Redakcja IUVENIS - 11.10.2017
278

Pracownicy 50+ coraz częściej poszukiwani. Za co cenią ich pracodawcy?

Choć tylko 3% firm bierze pod uwagę jakiekolwiek specjalne rekrutacje pracowników 50+, to aż  94% pracodawców zatrudnia dojrzałych pracowników. Większość z nich wykonuje proste prace fizyczne, choć wyjątkiem jest branża budowlana.


To właśnie w niej zatrudnianie pracowników 50+ cieszy się dużą popularnością. Takie osoby pełnią funkcje kierownicze średniego i wysokiego szczebla. Doceniane są zatem umiejętności i kompetencje, nabyte w ramach wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Pracodawcy podkreślają również, że pracownik 50+ chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi osobami, co również wpływa na pozytywną ocenę pracowniczą.

Jak podaje portal infowire.pl, firmy zatrudniające seniorów zwracają również uwagę na lojalność, jaką wykazują starsi pracownicy. Aż 47% pracodawców woli zatrudniać osoby 50+ właśnie ze względu na tę cechę. Zdecydowanie doceniają ich na tle młodszych pokoleń, których indywidualne podejście nieraz nakazuje nieustanne szukanie nowej pracy i ścieżek rozwoju. Starsze osoby z pewnością mają większą cierpliwość, która dla właścicieli firm jest sporym atutem.

 

I choć na razie niewielu pracodawców organizuje działania rekrutacyjne, skierowane tylko do pracowników 50+, to ta tendencja może się zmieniać.

Comments

comments

278
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...