Producenci żywności zapominają o seniorach

Redakcja IUVENIS - 09.01.2018
95

Producenci żywności zapominają o seniorach

Miała powstać nowa kategoria produktów spożywczych, przygotowana z myślą o seniorach i dopasowana do ich potrzeb. Jak na razie nic z tego nie wyszło.


Jak podaje Puls Biznesu, takie firmy jak Nestle czy Agros-Nova już wcześniej deklarowały chęć stworzenia produktów dla osób starszych, jednak na deklaracjach się skończyło. Ze względu na starzenie się społeczeństw jest to duża grupa konsumencka, która cały czas się powiększa. Żadna z marek jednak na razie nie podjęła kroków do tego, aby przygotować dla nich specjalną ofertę produktową. W rozmowie z Pulsem Biznesu Edyta Iroko, koordynator ds. mediów w Nestle, powiedziała:

Nie mamy takiej oferty. Poszliśmy w kierunku specjalistycznych produktów, np. dla osób chorych na nowotwory.

Nestle na razie nie jest więc zainteresowane stworzeniem specjalnej linii produktów, dopasowanej do potrzeb seniorów. Z podobnego założenia wychodzi również Maspex Wadowice, którego rzeczniczka, Dorota Liszka, stwierdziła, że osoby starsze są atrakcyjną grupą docelową dla branży medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

Takie założenia jest niestety błędne. W Polsce żyje obecnie około 9 mln osób 60+, co stanowi już prawie ¼ populacji kraju. Te dane będą się zmieniać, a seniorów cały czas będzie przybywać. Stworzenie specjalnej linii produktów, dostosowanych do organizmu osoby starszej, jest więc właściwym pomysłem na dotarcie do bardzo dużej grupy docelowej. W wieku senioralnym odżywianie staje się jednym z najważniejszych czynników, a branża spożywcza mogłaby wesprzeć seniorów w odpowiednim odżywianiu. Na razie jednak nie widać na horyzoncie, aby cokolwiek miało się zmienić w tej materii.

Comments

comments

95
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...