Program Senior Plus – na co zostanie przeznaczonych 80 mln zł?

Redakcja IUVENIS - 02.01.2018
13

Program Senior Plus – na co zostanie przeznaczonych 80 mln zł?

Program Senior Plus to rządowe działania, mające na celu nie tylko zadbanie o osoby starsze, ale również ich aktywizację i wsparcie. W tym roku na ten cel rząd przeznaczy 80 mln zł.

O planach na przeznaczenie tak dużej kwoty rząd wspominał już w październiku. Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, planuje w tym roku uruchomić kolejnych 310 placówek Senior Plus. Jak podaje Business Insider Polska, rząd przewiduje dodatkowe dofinansowanie dla samorządów – do 300 tys. zł na przygotowanie dziennych domów pobytu oraz do 150 tys. zł na mniejsze placówki.

Planowane jest także dofinansowanie w kwocie 300 zł pobytu seniorów w dziennych domach opieki. Z kolei kluby seniora mogą liczyć po 200 zł za jednego uczestnika. Każda z placówek w ramach programu Senior Plus ma być miejscem zaopiekowania się osobami starszymi i ich aktywizacji. Właśnie dlatego, oprócz usług socjalnych, czy medycznych, w dziennych domach pobytu odbywają się także zajęcia edukacyjne i zajęcia ruchowe.

Comments

comments

13
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...