Projekt Kino Dojrzałe w Warszawie – pokazy filmowe w Kinie Elektryk

Informacja prasowa - 14.11.2017
231

Projekt Kino Dojrzałe w Warszawie – pokazy filmowe w Kinie Elektryk

Kino Elektryk wraz z Fundacją Projekt Starsi organizują w listopadzie cztery bezpłatne pokazy filmowe w ramach projektu Kino Dojrzałe. W tym roku cała akcja odbywa się pod hasłem „Wolność między pokoleniami”. Najbliższy pokaz odbędzie się już 15 listopada 2017 roku.

Każde z zaplanowanych spotkań składa się z pokazu filmowego oraz dyskusji, poruszającej ideę wolności w różnym rozumieniu. Każdy z kolejnych pokazów będzie rozpoczynał się o 16:30 w dniach 15,21,24 oraz 29 listopada br. Prowadzącym będzie dr Karol Jachymek, filmoznawca z Uniwersytetu SWPS.

 

Darmowe bilety są dostępne w kasie kina, znajdującego się na ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie. Na najbliższym spotkaniu, tj. 15 listopada br., odbędzie się projekcja filmu pt. „Człowiek z Havru”, reżyserstwa Aki Kaurismäki:

Pucybut o złotym sercu, jego ukochana żona, ich wyjątkowo inteligentny pies Łajka, a także tajemniczy detektyw i dawna gwiazda rock and rolla… Pewnego dnia grupa postaci z portowego miasta w niezwykły sposób pokaże, jak wiele twarzy ma wolność.

Kolejne projekcje prezentują się następująco:

21 listopada 2017

wtorek, godzina 16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7
Młodość (118 min.) | reż. Paolo Sorrentino
Olśniewająca wizualnie, pełna emocji i błyskotliwego humoru opowieść o kilku letnich dniach, które grupa gości spędza w hotelu u podnóża Alp, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

24 listopada 2017

piątek, godzina 16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7
Jiro śni o suhi ( 83 min.) | reż. David Gelb
Film z piękną muzyką Philipa Glassa. Opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. Ciekawy i wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i jego pasji, która stała się sposobem na życie.

29 listopada 2017

środa, godzina 16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7
Barany. Islandzka opowieść (93 min.) | reż. Grimur Hakonarson
Komediodramat. Intrygująca opowieść o perypetiach dwóch braci mieszkających na dalekiej Północy. Są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany owiec . Żyją w zgodzie z tradycją i ponad wszystko cenią swoją wolność. Film pełen błyskotliwych obserwacji, ciepłego i ironicznego humoru pokazuje ludzi broniących swojego stylu życia i niezależności.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Projekt Starsi przy współpracy z Kinem Elektryk, a projekt Kino Dojrzałe dofinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...