Przyszłość w rehabilitacji seniorów

Informacja prasowa - 24.07.2017
159

Przyszłość w rehabilitacji seniorów

Pomysł polskiej firmy, może zrewolucjonizować rynek sprzętu do rehabilitacji seniorów. Czym jest tak zwany Magiczny stół?


Magiczny Stół jest to interaktywne urządzenie przeznaczone do rehabilitacji seniorów zarówno w umiarkowanym jak i zaawansowanym stadium demencji starczej.Jego zadaniem jest aktywizowanie chorych do aktywności fizycznej i psychicznej, ale także angażowanie chorych do pracy w grupie. Interaktywne animacje świetlne pokazywane na stole, reagują na ruchy dłoni i rąk. Gry zostały opracowane wraz z osobami starszymi, dlatego też są doskonale dopasowane do potrzeb seniorów. Zabawy są bardzo intuicyjne, polegają na np. odgarnianiu jesiennych liści czy odbijaniu piłki.

Osoby cierpiące na demencję starczą są zwykle nieaktywne, apatyczne i zdystansowane do społeczeństwa. Takie zachowania stopniowo zmniejszają ich zdolności poznawcze, a także mają negatywny wpływ na ich kondycję fizyczną, psychiczną i emocjonalną. Magiczny Stół inicjuje interakcję oraz utrzymuje zainteresowanie gracza, co jest niezwykle istotne w terapii osób z demencją starczą.

Źródło: Funtronic.eu

Comments

comments

159
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...