Raport:„Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku”

Redakcja IUVENIS - 09.09.2017
271

„Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku”

Analiza zachowań zakupowych konsumentów przeprowadzona została w takich krajach europejskich jak: Polska, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Wielkiej Brytania i Włochy. Klienci wierzą w zanikanie tradycyjnych punktów, w których dokonywali zakupów, na rzecz zakupów w sieci. Co więcej, ponad 70% z nich należy do co najmniej jednego programu lojalnościowego. 


Według raportu 77% ankietowanych wierzy w stopniowe zanikanie sklepów stacjonarnych. Najliczniejszą grupą wierzącą w ten nadchodzący trend są ludzie między 45-54 rokiem życia.  Dla badaczy wynik jest o tyle zaskakujący, że grupa ta pamięta czasy, kiedy zakupy można było robić tylko w takich właśnie punktach. Jednak dynamika dzisiejszego świata i czas jaki spęczają oni w pracy wymusza poniekąd właśnie zakupy w sieci.

Zdecydowana część respondentów uważa też, że sklepy coraz chętniej zaczną oferować klientom usługi cyfrowe, jednak grupą najmniej przekonaną do digitalizacji są konsumenci między 45 a 54 rokiem życia. Dokonała większość uważa też, że w niedalekiej przyszłości tradycyjne kasy zostaną zastąpione możliwością dokonania płatności elektronicznej i mobilnej.

Cały raport do ściągnięcia tutaj.

 

Comments

comments

271
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...