Zamieszkaj wygodniej na emeryturze

Redakcja IUVENIS - 16.10.2017
163

Zamieszkaj wygodniej na emeryturze

Jesteś na emeryturze? Mieszkasz sam, lub z małżonkiem w dużym pustym domu? Może posiadasz duże mieszkanie w mieście? Zastanów się, czy warto zamienić swój stary dom na mniejszy, za to lepiej usytuowany.

Emeryci często mieszkają w za dużych lokalach w centrum wielkich miast. Spaliny, hałas i kilkanaście pięter do pokonania. Może to przeszkadzać kiedy osiągnie się sędziwy wiek. Chcesz tego uniknąć? To wcale nie jest trudne. W wielu krajach emeryci migrują do miejsc bardziej im przyjaznym. I tak, wiele niemieckich małżeństw po zakończeniu kariery emigruje do Hiszpanii czy Portugalii. Tam ich emerytura pozwala na spokojne życie, a przyjazny klimat poprawia samopoczucie. Wiemy, że nasze emerytury nie są jeszcze tak wysokie jak naszych zachodnich sąsiadów. Jednak możemy wykorzystać ich sposób myślenia. Przecież zawsze można sprzedać mieszkanie w mieście i kupić malutki domek na prowincji. Z dala od miejskiego zgiełku. Na łonie natury balsamiczne powietrze poprawi Twój stan zdrowia. Będziesz miał również więcej okazji do ruchu.
Długie spacery, przejażdżki rowerowe… Oczywiście takie posunięcie wymaga odwagi. Jednak pomyśl. Gdzie będzie się lepiej czytać książki? Na tarasie za domem w otoczeniu pięknego ogrodu, czy na małym balkonie w centrum głośnego miasta? Seniorze zadbaj o swój komfort i poszukaj odpowiedniego dla siebie miejsca.

 

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...