Samorealizacja, samokształcenie, internet – co je łączy?

Redakcja IUVENIS - 17.11.2017
149

Samorealizacja, samokształcenie, internet - co je łączy?

Rozwijanie własnych pasji, nabywanie nowych umiejętności oraz poszerzanie wiedzy powinno być obowiązkiem każdego, świadomego człowieka. Świat, w którym funkcjonujemy, otwiera przed nami coraz to nowe możliwości, z których możemy skorzystać przy odrobinie chęci.


W dzisiejszej dobie internetu poszerzanie wiedzy i odnajdywanie nowych zajęć, pomagających w samorealizacji, jest dużo prostsze. Przykładem jest platforma edukacyjna firmy Coursera. Udostępnia ona masowe, otwarte kursy online, które prowadzone są przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata. Wśród nich znajdują się te najlepsze, takie jak Stanford, Yale, czy Princeton.

kursy online

 

Wiedza, przekazywana za pomocą kursów online, jest więc na wysokim poziomie i dotyczy szerokiej palety zagadnień. Platforma oferuje kursy specjalistyczne, dotyczące przykładowo krypto waluty bitcoin, języków programowania, zarządzania finansami, czy chociażby efektywnego uczenia się. Znajdzie się coś również dla miłośników malarstwa, czy też pasjonatów sztucznej inteligencji. Wszystko podane jest w wygodnej formie i zgromadzone w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Dodatkowym atutem platformy staje się również to, że kursy są całkowicie bezpłatne. Dopiero, gdy zechcemy posiadać certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności, musimy za niego zapłacić określoną cenę. Większość kursów prowadzona jest w j. angielskim, jednak niektóre dostępne są również w j. chińskim, francuskim, hiszpańskim i wielu innych.

Oczywiście internet nie zastąpi kontaktu z ludźmi, a kursy online służą przede wszystkim poszerzaniu horyzontów i rozwijaniu nowych umiejętności. Nie zmienia to faktu, że wiedza, dotychczas dostępna tylko na najlepszych uniwersytetach, jest dosłownie na wyciągniecie ręki. Rozwój technologiczny przyczynia się więc do rozwoju nie tylko cywilizacji, ale również nas samych.

Comments

comments

149
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...