Samorozwój kluczem do sprawności intelektualnej

Redakcja IUVENIS - 13.10.2017
287

Samorozwój kluczem do sprawności intelektualnej

Wiele osób kończąc karierę zawodową przestaje się intelektualnie rozwijać, co ostatecznie może doprowadzić do przedwczesnego spadku kondycji intelektualnej. Jak się przed tym bronić?


Istnieje kilka sposobów. Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych. Pomocne w utrzymywaniu wysokiego poziomu pracy mózgu na pewno jest czytanie, rozwiązywanie krzyżówek czy też sudoku . A co, jeżeli takie aktywności nie są dla Ciebie interesujące?

Warto rozejrzeć się za czymś innym i wrócić pamięcią do dawnych pasji, nawet tych z młodości. Zastanawiałeś się, czym spowodowany jest świetny stan aktorów? Większość z nich zachowuje świetną kondycję umysłową do samego końca. Odpowiedź jest prosta i z pewnością na nią już wpadłeś. Nauka tekstu na pamięć. To ona poprawia koncentrację i pracę mózgu, wpływając na ogólną poprawę naszych zdolności.

Może kiedyś lubiłeś występować na deskach szkolnego teatru? Tak?  Zastanów się więc, czy nie warto wrócić do dawnej pasji. Zapisz się do amatorskiego kółka aktorskiego. Nie dość, że taka aktywność z pewnością pomoże nawiązać Ci nowe znajomości, da dużo radości, to jeszcze pomoże Ci utrzymać odpowiednią kondycję mózgu.

To tylko jeden przykład, ale pól do popisu jest znacznie więcej. Malarstwo, pisarstwo, śpiewanie w chórze. Wszystko zależy od Ciebie, jednak każde z podjętych działań pomoże Ci żyć na niezmiennym poziomie.

Comments

comments

287
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...