Senior za kółkiem? Pani Michalina pokazuje, że można! I to w jakim stylu!

Redakcja IUVENIS - 20.11.2017
59

Senior za kółkiem? Pani Michalina pokazuje, że można! I to w jakim stylu!

Wielokrotnie w debacie publicznej pojawiał się temat seniorów za kierownicą, którzy mogą stwarzać zagrożenie. Są jednak tacy seniorzy, którzy pokazują, że wiek nie jest żadnym wyznacznikiem. Pani Michalina jest jedną z tych osób, która pała miłością do koni mechanicznych, hulających pod maską.


Ma 81 lat i ogromne zamiłowanie do samochodów o dużej mocy. Pani Michalina Borowczyk-Jędrzejek z Katowic już od 13 lat jeździ jednymi z najmocniejszych Subaru. Obecny model wyciąga 100 km/h w niecałe 5 sekund. Duże prędkości są tym, czego seniorka oczekuje od samochodu. Melodia, wydobywająca się spod maski, jest jednym z powodów, dla którego Pani Michalina uwielbia Subaru.

Jej znajomi nie mają wątpliwości – seniorka jest wyśmienitym kierowcą, który doskonale wyczuwa swoją maszynę. I choć zdarzają się sytuacje, kiedy przechodnie bądź inni kierowcy spoglądają z niedowierzaniem, Pani Michalina nie przejmuje się tym zupełnie. Lubi szybkie samochody i nie zamierza z nich rezygnować.

O seniorach za kierownicą, a właściwie obawach związanych z prowadzeniem pojazdów przez osoby starsze, pisaliśmy tutaj. Jak widać, Pani Michalina całkowicie przełamuje stereotyp, pokazując, że wiek nie gra żadnej roli. Jako pasjonatka motoryzacji zna się na samochodach i ich prowadzeniu lepiej niż niejeden młodociany kierowca. I nie ukrywa swojej pasji. Sama zresztą zauważa niewłaściwe zachowania kierujących pojazdami, mówiąc, że irytuje ją, gdy siadają jej na „ogonie”:

Wadliwa jazda. Nie trzymają odległości za moim bagażnikiem. Po prostu siedzą mi na bagażniku, a ja mam hamulce brzytwa. Jak ja przyhamuję, to mi siedzą w zadku.

Słychać więc na nagraniu TVN Turbo, że Pani Michalina doskonale zna nie tylko swój samochód, ale i jego możliwości. Jest całkowicie pewna tego, co ta maszyna potrafi i co ona, jako kierowca, może z nią zrobić. Oby jak najwięcej takich przykładów przebijało się do mediów, żeby służyły w debacie dotyczącej prowadzenia samochodów przez seniorów.

Materiał wideo dostępny jest tutaj.

Comments

comments

59
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...