Senior znaczy szacunek – spotkanie z seniorami w Bytomiu

Redakcja IUVENIS - 27.10.2017
178

Senior znaczy szacunek – spotkanie z seniorami w Bytomiu

Na spotkaniu w Biurze Promocji Bytomia seniorzy wysłuchali prelekcji stróżów prawa bytomskiej komendy „Senior znaczy szacunek”. Omawiano przede wszystkim szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów III Wieku.


Spotkanie „Senior znaczy szacunek” miało na celu ponownie uczulić seniorów na wszelkiego rodzaju oszustwa, jakich dopuszczają się przestępcy na osobach starszych. Przedstawiciele komendy rozmawiali z seniorami o różnych scenariuszach, jakie aranżowane są przez oszustów w celu wyłudzenia oszczędności osób starszych. Policjanci ostrzegali też przed nadmiernym okazywaniem zaufania w stosunku do nieznanych nam osób.

Jak czytamy na stronie policji w Bytomiu, poruszano także kwestię bezpieczeństwa na drodze wśród pieszych seniorów. Stróże prawa zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, które pomagają dostrzec pieszych, szczególnie na nieoświetlonych drogach.

Takie akcje informacyjne  mają na celu uczulenie seniorów na zagrożenia, jakie mogą się pojawić w ich życiu. Jest to kolejne spotkanie w kraju, które poświęcone w całości zostało tematyce bezpieczeństwa osób starszych.

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...