Senioralni.Poznań 2017 – edycja jesienna

Redakcja IUVENIS - 24.08.2017
170

Senioralni.Poznań 2017 - edycja jesienna

„Senioralni. Poznań” zrodzony ze współpracy Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami, w październiku już po raz siódmy zawita do miasta.


Inauguracja imprezy odbędzie się 30 września o godzinie 12.00 na Wolnym Dziedzińcu. Poza symbolicznym przekazaniem władzy miasta w ręce seniorów odbędzie się także wręczenie certyfikatów „Miejsce przyjazne seniorom”. Głównym założeniem jest pokazanie oferty poznańskich inicjatyw przygotowanych z myślą o seniorach i seniorkach. Ważnym jest też to, aby pokazać, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i jak różnorodne mają zainteresowania.

Organizatorzy, we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu przygotowali również program artystyczny, a w nim najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści pokażą przedpremierowo fragmenty nowej, znakomitej komedii Marka Chojnackiego „neSTORY!”*, a na bis tradycyjnie zaprosimy na koncert operetkowy.

* Spektakl „neSTORY” Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”.

Październikowy program wydarzeń

Podczas inauguracji zainteresowanym zostaną wręczone szczegółowe programy październikowych wydarzeń. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak: otwarte wykłady, warsztaty, drzwi otwarte, wycieczki, badania profilaktyczne, wystawy i aktywności sportowo-ruchowe. Ponadto pojawi się też temat, który zainteresuje niejednego seniora: poradnictwo dietetyczne, fizjoterapeutyczne, bezpłatne badania stóp i słuchu, Dzień Udaru, NTM, czy Biały Piątek organizowany przez Centrum Medyczne Synexus, oraz spotkania organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy Trzeciego Wieku, czy cykl wykładów „Poznański sposób na niepodległość”.

Więcej informacji: www.centrumis.pl

Comments

comments

170
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...