Seniorskie kręgi harcerskie – możesz działać w wielu miejscach!

Redakcja IUVENIS - 21.11.2017
98

Seniorskie kręgi harcerskie - możesz działać w wielu miejscach!

W naszych artykułach wielokrotnie pisaliśmy o różnych stowarzyszeniach dla seniorów. Wszystkie one są godne uwagi. Pragniemy jednak przybliżyć  nietypową formę spędzania wolnego czasu.

Harcerskie kręgi seniora – Tak, jest coś takiego. Działają one zazwyczaj w dużych miastach. Skierowane są głównie do byłych harcerzy, którzy zatęsknili za więziami sprzed lat. Na takach spotkaniach członkowie zajmują się wieloma ciekawymi inicjatywami, często opartymi na współpracy z młodymi ludźmi. Mamy więc dodatkowo integrację międzypokoleniową, na której korzystają zarówno seniorzy, jak i młodzież. Oprócz tego członkowie takich kręgów prowadzą dla siebie wzajemnie zajęcia z zakresu prac plastycznych, muzycznych, czy literackich.

W takich zrzeszeniach każdy członek posiada znaczący wpływ na wygląd i kształt kręgu, co zachęca seniorów do podejmowania inicjatyw. Jeśli więc chcesz przypomnieć sobie stare, dobre czasy, powspominać przygody z dzieciństwa i dobrze się bawić, poszukaj takiego seniorskiego kręgu harcerskiego w swojej okolicy. Chętni przyjmowani są przez cały rok, a nowo zawarte znajomości staną się ciekawym urozmaiceniem dnia codziennego.

Comments

comments

98
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...