Seniorzy coraz aktywniejsi

Redakcja IUVENIS - 20.10.2017
176

Seniorzy coraz aktywniejsi

Dziś Europejski dzień seniora. Z tej okazji chcieliśmy Wam życzyć wszystkiego najlepszego. A najlepsza, naszym zdaniem dla seniora jest aktywność.

I tu możemy z zadowoleniem patrzeć w przyszłość, bo seniorzy w naszym kraju stają się coraz bardziej aktywną grupą społeczną. Powoli kończy się czas przesiadywania starszych osób w fotelach i oglądanie telenoweli. Przyczyn z jakich zachodzi owe zjawisko jest wiele. Poprawa stanu zdrowotnego, większa otwartość na nowości. Ale główną przyczyną, według nas, jest powstawanie coraz większej liczby stowarzyszeń seniorów. I to nie tylko w dużych miastach. Wyrastają jak grzyby po deszczu w całej Polsce.

Świetnym przykładem takiego stowarzyszenia jest radomski klub „Seniorzy w akcji”. Jego członkowie od ponad roku regularnie spotykają się na przeróżnych zajęciach. Ostatnim razem członkowie stowarzyszenia zorganizowali panel dyskusyjny do którego zaprosili młodzież. Temat brzmiał : „jak młodzi ludzie postrzegają seniorów”. Takie spotkania są niezwykle kształcące za równo dla seniorów jak i w tym przypadku dla młodzieży.

Takie stowarzyszenia mogą pojawić się wszędzie, inicjatyw i pól do działania jest mnóstwo. Działając w podobnym kole możesz tylko zyskać. Poznać nowe osoby, zmienić troszkę świat na lepszy. Nie czekaj, działaj.

Comments

comments

176
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...