Oswajamy media społecznościowe: Instagram

Redakcja IUVENIS - 26.06.2017
101

Oswajamy media społecznościowe: Instagram

Instagram to serwis społecznościowy umożliwiająca wykonywanie, publikowanie oraz edytowanie zdjęć. Jest on też dostępny w formie aplikacji na telefony komórkowe czy tablety. Choć nie zdobył tak ogromnej liczby użytkowników jak Facebook, liczba jego entuzjastów wciąż rośnie. Patrząc na ostatnie statystyki, największą popularnością serwis cieszy się wśród grupy wiekowej 18-29 (ok. 55%), następne miejsce zajmują 30-49 latkowie (28%), użytkownicy 50-64 (11%) oraz osoby powyżej 65 roku życia (4%). Duża liczba seniorów korzystających z usług serwisu może wynikać z jego prostoty.


Rejestracja krok po kroku:

Aby zacząć korzystać z serwisu należy najpierw ściągnąć aplikację, która pozwoli nam na rejestrację. Wystarczy wejdziemy do sklepu podpiętego do naszego systemu i odnajdziemy odpowiednią apkę. Po instalacji należy ją włączyć. Pojawi się prośba o zarejestrowanie lub zalogowanie. Wybieramy oczywiście pierwszą z opcji. Teraz zostaniemy poproszeni o uzupełnienie potrzebnych danych, wybór loginu i hasła, dzięki którym będziemy mogli się logować do serwisu na innych urządzeniach. Rejestracja jest możliwa nie tylko z poziomu aplikacji, możemy również wejść na stronę www.instagram.com i w podobny sposób dokonać rejestracji. Dodawanie treści możliwe jest z poziomu aplikacji. Warto więc mieć ją w swoim smartfonie lub tablecie jeśli to nimi najczęściej robimy zdjęcia czy kręcimy krótkie video. Jeśli mam konto na Facebooku, możemy oba konta połączyć, wtedy logowanie na Instagram będzie odbywało się poprzez „użycie danych z Facebooka”.

Po wpisaniu danych i zakończeniu rejestracji możemy zacząć umieszczać posty na naszej stronie, wyszukać interesujących nas ludzi lub tematy i zwiększać liczę obserwowanych kont. Wystarczy, że w pasku wyszukiwania wpiszemy nazwisko, nazwę, temat i klikniemy szukaj. Następnie pojawi się lista, na kont. Klikając na jeden otwieramy stronę osoby, którą chcemy obserwować. Aby to zrobić klikamy na przycisk obserwuj. Od tego monumentu na naszej stronie głównej będą się pojawiały się najnowsze materiały osób i stron przez nas obserwowanych.

Dodawanie postów

Głównym założeniem serwisu jest dzielenie się ze światem zrobionymi przez nas zdjęciami, filmikami i relacjami. Wystarczy smartfon i aplikacja, żeby móc wstawiać posty. Aby je umieścić możemy po zrobieniu zdjęcia udostępnić go na Instagramie, wybieramy zdjęcie i w zależności od telefonu, klikamy ikonkę udostępnij (przykładowo w iPhonie jest to pierwsza ikona na dole przypominająca kwadracik ze strzałką) pojawią się nam opcje gdzie zdjęcie udostępnić, czy to dopisać do wiadomości, czy wysłać mailem czy może wrzucić na Facebook lub Instagram. Można tez zrobić to z poziomu aplikacji, wystarczy na nią wejść, na głównym interfejsie znajdziemy kolejno od góry:relacje znajomych- archiwalne i live, niżej najnowsze zdjęcia z obserwowanych kont, a na mamy dole pasek z pięcioma ikonkami.

Klikniecie na:
– domek- przenosi nas do najnowszych wpisów, aktualizuje posty układając je od najnowszych,
– lupa- pozwala wyszukiwać interesujące nas tagi (słowa kluczowe)
– plus w kwadracie- umieszczanie materiału z biblioteki, zrobienie zdjęcia lub filmiku
– serduszko- pokazuje kto aktywność obserwowanych przez nas kont lub naszego kont (widzimy
kto zaczął nas obserwować, kto polubił nasze posty, a kto zostawił komentarz)
– ludzik- ten przycisk przenosi nas do naszego konta.

Wracając do dodawania postów, klikamy na ikonkę plusa wpisanego w kwadrat. Możemy zrobić to trzema sposobami, po pierwsze wejść do swojej biblioteki, czyli galerii zdjęć już zapisanych w telefonie wybrać jedno i przejść do edycji. Można kliknąć na „zdjęcie”, które jest funkcją aparatu w aplikacji, zrobić zdjęcie i przejść do edycji. Ostatnia opcja to „Film”, który pełni funkcję kamery, po nagraniu filmiku również przechodzimy do edycji. Teraz możemy się trochę pobawić filtrami i edytować zdjęcie , kiedy będziemy już zadowoleni z efektu, klikamy „Dalej” w prawym górnym rogu wyświetlacza. Zdjęcie możemy udostępnić w takiej formie jakiej jest, ale możemy też go opisać, nazwać, oznaczyć znajomych czy dodać lokalizację. Klikamy „udostępnij” i tak nasze pierwsze zdjęcie
pojawiło się na profilu.

Statystyki: Social Media Today

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...