Seniorzy z Dąbrowy Górniczej już działają w ramach Klubu Seniora

Redakcja IUVENIS - 24.01.2018
252

Seniorzy z Dąbrowy Górniczej już działają w ramach Klubu Seniora

W Dąbrowie Górniczej otworzono kolejny w skali kraju klub seniora. Na zajęcia zapisało się już 40 osób, więc emerytura w ciekawym wydaniu jest bardzo pożądana wśród osób starszych. A ciekawie z pewnością będzie.


Jak podaje radio Opole, Klub seniora w Dąbrowie Górniczej przygotował dla uczestników zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne, a nawet kabaretowe. Będą się one odbywać trzy dni w tygodniu w godzinach po południowych (poniedziałek, środa, piątek od 12:00 do 19:00). Już w tym momencie zainteresowanych jest 40 osób, jednak liczba ta może wzrosnąć.

Osoby doceniają Klub seniora przede wszystkim ze względu na kontakty z ludźmi. Zajęcia grupowe oraz spotkania ze znajomymi pozwalają przegonić samotność. Nabywanie kolejnych umiejętności oraz zabawa w trakcie zajęć również są ważne. Klub seniora w Dąbrowie Górniczej dopiero rozpoczyna swoją działalność, jednak seniorzy spodziewają się, że z czasem liczba zajęć się poszerzy. Osoby zaangażowane w warsztaty z pewnością zaczną wykazywać dodatkową inicjatywę.

Dla seniorów przygotowano również spotkania z policją dot. Bezpieczeństwa, a także z ekspertami z różnych dziedzin. Prelekcje będą skupione na profilaktyce, zdrowiu oraz leczeniu.

Zajęcia organizowane są dla seniorów z całej gminy. Wystarczy mieć skończonych 60 lat, aby móc się zapisać i uczestniczyć w zajęciach. Jeśli zaś zainteresowanie będzie bardzo duże, to z pewnością zostaną uruchomione kolejne kluby seniora. To pokazuje, że są potrzebne, a osoby starsze potrzebują ich. Wszelkie inicjatywy aktywizujące są doceniane przez seniorów, którzy nieraz szukają zajęć dodatkowych na emeryturze. Gdy je znajdują, zwiększają swoje zaangażowanie społeczne, a co za tym idzie, przestają być samotni.

Comments

comments

252
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...