Siła w seniorach – projekt Urzędu Miejskiego w Radomiu

Redakcja IUVENIS - 13.10.2017
268

Siła w seniorach – projekt Urzędu Miejskiego w Radomiu

Poradnia geriatryczna, centrum Aktywności Seniorów oraz zakup czujników czadu dla najstarszych Radomian – takie są główne założenia programu Siła w seniorach. A to dopiero początek, Urząd Miejski w Radomiu przygotował cały program, mający wspierać i aktywizować seniorów.


Jak podaje wyborcza.pl, projekt musi zostać jeszcze skonsultowany z przedstawicielami organizacji, które działają na rzecz seniorów. Prezydent miasta Radomia, Radosław Witkowski, mówi:

„Nowoczesne miasto to nie tylko hala widowiskowo-sportowa, stadion czy drogi. Jakość życia to także bardzo dobra polityka senioralna. Obecnie co czwarty mieszkaniec Radomia ma ponad 60 lat. To pokazuje, przed jakim wyzwaniem stoi nasze miasto”

Trzy części projektu

Program składa się z trzech części, które mają na celu kompleksowe wspieranie seniorów. Pierwszą częścią projektu jest „Siła w seniorach zdrowych”, w ramach którego m.in. zostanie uruchomiona specjalistyczna poradnia geriatryczna. Druga część to „Siła w bezpiecznych seniorach”, tutaj Urząd Miejski wesprze osoby starsze, kupując dla nich czujniki czadu. Ostatnia część to część aktywizująca „Siła w seniorach aktywnych”. W jej ramach powstanie Centrum Aktywności Seniorów, które już zaplanowano umieścić przy ulicy Traugutta 31/33. Przygotowanych zostanie szereg zajęć dla osób starszych – muzyczne, teatralne, kulinarne. Pojawią się również gimnastyka relaksacyjna oraz spotkania integracyjne.

Kontynuacja programu wspierania seniorów

Nie są to pierwsze działania władz Radomia, wspierające osoby starsze. Już teraz funkcjonuje w mieście Karta Seniora, która uprawnia do korzystania z wielu zniżek na placówki znajdujące się w mieście. Dodatkowo karta zdecydowanie obniża zakup biletu komunikacji miejskiej – starsza osoba za 100 zł wykupuje roczny bilet autobusowy.

Oprócz tego w Radomiu funkcjonuje dom Senior+, a także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wiele osób starszych należy również do klubów seniora, w ramach których prowadzone są zajęcia aktywizujące. Takie inicjatywy są jak najbardziej godne pochwały, a seniorzy, szukający pomysłu na zajęcie wolnego czasu, mają mnóstwo aktywności do wyboru. Projekt Siła w seniorach jest więc dodatkowym ukłonem w stronę osób starszych.

Comments

comments

268
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...