Skateboarding dla seniora – kto powiedział, że nie można?

Redakcja IUVENIS - 13.02.2018
117

Skateboarding dla seniora – kto powiedział, że nie można?

Ano można. Brytyjscy seniorzy udowadniają, że nigdy nie jest za późno na znalezienie nowej pasji, nawet gdy inni twierdzą, że jesteśmy „za starzy”.


Na profilu na Facebooku BBC London pojawiło się nagranie, opowiadające o „The Very Old Skateboarders”. Jest to grupa osób, którym ktoś próbował powiedzieć, że są za starzy na jeżdżenie na desce. Oni z kolei udowodnili, że prawda jest zupełnie inna:

 

Skateboarding traktują jako dziedzinę, z której bardzo ciężko zrezygnować, bo jazda na desce staje się swoistym sposobem na życie. W rozmowie z reporterką jedna z kobiet odpowiedzialnych za założenie grupy „The Very Old Skateboards”, Sabina, przyznaje:

To podekscytowanie, ta adrenalina, to doświadczenie bliskości śmierci (śmiech) sprawia, że czujesz, że żyjesz. Dla mnie jest to prawie „boski” moment, w trakcie którego dostrzegasz fragment Nieba, co jest niesamowicie ekscytujące.

Grupa „The Very Old Skatboardes” zrzesza ludzi z całego świata. Elizabeth, jedna z założycielek, była zaskoczona ilością osób w podobnym wieku, które chcą jeździć na desce. Nadal pojawiają się kolejni seniorzy, którzy dołączają do Grupy. Przyznaje, że zainteresowanie tym, co robi, jest duże – na ulicy starsze osoby zatrzymują ją i mówią, że też chciałaby spróbować skateboardingu. Elizabeth nie pozostaje na to obojętna i pomaga im w stawianiu pierwszych, samodzielnych „kroków”.

W każdym środowisku znajdą się niezwykle pozytywne osoby, które pokażą, że stereotypy można łamać z łatwością. Poświęcając czas na pasję, która jest rozwijana i rozwija nas samych, jest swoistą inwestycją w rewelacyjne samopoczucie i szczęście.

Comments

comments

117
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...