SOS dla Wzroku – charytatywny program Grupy Essilor dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Informacja prasowa - 19.03.2018
65

SOS dla Wzroku – charytatywny program Grupy Essilor dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

W piątek 09/03/2018 r. Grupa Essilor i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczęły akcję charytatywną  SOS dla Wzroku. Jej celem jest pomoc podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, która polegać będzie na przeprowadzeniu badań przesiewowych wzroku oraz bezpłatnym przekazaniu potrzebnych okularów korekcyjnych.


Dzieci z wadą wzroku najczęściej nie są świadome, że gorzej widzą. W rezultacie pojawiają się u nich problemy ze zwykłymi czynnościami, przez co narastają w nich kompleksy, gdyż czują się gorsze od rówieśników.

Celem akcji jest wyrównanie szans dla dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej. Istotne jest, aby nic nie utrudniało im rozwoju i zdobywania wiedzy, która w przyszłości pozwoli im na normalne życie. Poważną  przeszkodą na ich drodze są wady wzroku, które przyczyniają się do problemów z nauką. Jak przyznaje Justyna Skrzypek, Country Marketing Director Grupy Essilor:

Moment, w którym dziecko zakłada odpowiednie dla siebie okulary i nareszcie widzi piękny świat w całej jego krasie, jest bezcenny.

Grupa Essilor właśnie dlatego postanowiła zainicjować akcję SOS dla Wzroku, aby dać podopiecznym możliwość rozwijania swoich pasji i lepszy start w dorosłe życie.

W ramach niej przeprowadzane będą przesiewowe badania wzroku dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia. Program obejmie blisko 60 podopiecznych z 2 placówek z województw lubelskiego i zachodniopomorskiego. Dzieci, u których zostaną zdiagnozowane wady wzroku, będą mogły liczyć na pomoc okulisty oraz okulary, które sfinansuje Grupa Essilor.

W akcję zaangażowani są wolontariusze i pracownicy Grupy Essilor, którzy nieraz poświęcając swój prywatny czas, dojeżdżając do podopiecznych Stowarzyszenia. Chęć pomocy dzieciom wyraziła również Anna Dereszowska, aktorka, która została ambasadorką programu.

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...