Sposoby na tanie latanie i podróżowanie

Redakcja IUVENIS - 22.11.2017
203

Sposoby na tanie latanie i podróżowanie

Emerytura to przede wszystkim czas wolny. Można go spożytkować na rozwijanie własnych umiejętności, realizację pasji, czy też spełnianie marzeń. Można też podróżować, i to bardzo tanio.


Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, również tych dotyczących taniego podróżowania. Wiele propozycji turystycznych wyjazdów jest tańszych niż w stacjonarnych biurach podróży, wystarczy odrobinę cierpliwości i znajomości cyfrowej rzeczywistości. Obecnie możliwości jest mnóstwo – możemy poszukać atrakcyjnej cenowo oferty zorganizowanego wyjazdu, bądź też „zmontować” coś na własną rękę. Wszystko zależy od naszego wymarzonego sposobu podróżowania i odwagi.

Z pomocą portale społecznościowe

Żeby upolować najtańsze bilety lotnicze, bądź wybrać najlepszy nocleg w najlepszej cenie, często trzeba przeszukać sporo stron internetowych. Wymaga to pewnych nakładów czasu. Znalazł się jednak sposób, żeby otrzymywać informacje na bieżąco, dotyczące najtańszych rozwiązań podróżniczych. Na Facebooku, jednym z portali społecznościowych, funkcjonują fanpejdże, które informują o naprawdę ciekawych promocjach. Przykładem są chociażby bilety lotnicze na południe Francji za… 8 zł w obie strony:

 

Takie promocje oczywiście znikają najszybciej, jednak przy odrobinie szczęścia można zarezerwować tanie przeloty w cenie kilkudziesięciu złotych. W tej cenie przeważnie można polecieć do Oslo, czy np. do Eindhoven w Holandii. Zdarzają się również promocje na loty do oddalonego o około 1500 km Mediolanu w cenie 78 zł w obie strony. Dla porównania, podróż pociągiem z Warszawy do Wrocławia i z powrotem to koszt… 134 zł.

Bliżej, dalej, w świat – tanie podróżowanie

Jednak przedstawiane promocje na takich fanpejdżach, jak fly4free, czy tanie loty, dotyczą nie tylko lotów i noclegów w Europie. W promocyjnej cenie można polecieć chociażby do Tajlandii:

 

Warto oczywiście pamiętać, że bilety lotnicze i nocleg to nie jedyne koszty. Czasem trzeba uwzględnić koszt wizy, bądź chociażby cenę wyrobienia paszportu, jeśli go nie posiadamy, a chcemy polecieć do kraju poza strefą Shengen. Nie zmienia to faktu, że lwią część podróżniczego budżetu zazwyczaj pochłaniają właśnie bilety lotnicze. To na nich możemy najmocniej zaoszczędzić.

All inclusive też można

Dla tych, którzy cenią sobie zorganizowane wakacje i najwyższą jakość obsługi, pojawiają się również oferty All Inclusive w naprawdę dobrych cenach. Są to zazwyczaj ostatnie miejsca na wyjazd, bądź propozycje w okresach przestojowych, w których hotele i biura podróży szukają klientów. Co nas jednak powstrzymuje przed skorzystaniem z nich?

Promocji jest naprawdę wiele, a dodatkowo na stronach internetowych i fanpejdżach są zamieszczane ciekawe informacje. Dzięki nim możemy poznać miejsca, o których nie mieliśmy pojęcia, a które, jak się okazuje, chętnie odwiedzimy. Tanie podróżowanie jest możliwe, a budżet z łatwością możemy dopasować do naszych możliwości.

Comments

comments

203
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...