Spotkanie po latach – ocalały 102-latek poznał swojego bratanka, o którego istnieniu nie wiedział

Redakcja IUVENIS - 22.11.2017
137

Spotkanie po latach – ocalały 102-latek poznał swojego bratanka, o którego istnieniu nie wiedział

Eliahu Pietruszka, uciekając przed II WŚ, wyjechał z Warszawy. Z powodu utraty kontaktu z rodziną był przekonany, że wszyscy zginęli podczas Holocaustu. Jednak po 70 latach okazało się, że jeden z członków rodziny również przetrwał.


Brat Eliahu Pietruszka wydostał się z Polski i schronił w Rosji, gdzie nadal żyje jego syn, Alexandre Pietruszka. 66-letniego bratanka odnalazł wnuk Eliahu. Jak podaje portal theguardian.com, było to możliwe dzięki stworzonej przez organizację Jad Waszem bazie danych. Zamieszczane w niej były informacje o Żydach, którzy przetrwali II WŚ i poszukiwali swoich zaginionych krewnych. System połączył dotychczas kilka tysięcy rodzin, a wśród nich znaleźli się również przedstawiciele rodu Pietruszki.

Gdy Alexandre dowiedział się o tym, że jego 102-letni stryj nadal żyje, postanowił się udać do Izraela na spotkanie z nim. Na nagraniu, na którym uwieczniono moment powitania, widać ogromne wzruszenie i emocje towarzyszące obu mężczyznom. Od razu rzucili się sobie w ramiona i przywitali. Z ust Eliahu wydobywały się słowa w języku rosyjskim, którego nie używał od kilkudziesięciu lat. 102-latek zauważył podobieństwo bratanka do ojca, a także dodał, że Alexandre od dzisiaj ma całą, wielką rodzinę w Izraelu.

 

Moment odnalezienia rodziny po latach był niezwykle wzruszający. Krewni, którzy dotychczas byli przekonani, że nie mają bliższej rodziny poza tą, która ich otacza, przekonali się, że nawet po 70 latach można się na nowo odnaleźć i poznać.

Comments

comments

137
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...