Spraw, by święta znów miały dla niego sens – Podaruj Wigilię

Redakcja IUVENIS - 29.11.2017
245

Spraw, by święta znów miały dla niego sens – Podaruj Wigilię

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje przedświąteczną zbiórkę na rzecz samotnych osób starszych. Pod hasłem „Spraw, by święta znów miały dla niego sens” zachęca do wpłat, które zostaną przeznaczone na wspólną Wigilię dla podopiecznych stowarzyszenia.


Mali bracia Ubogich działają obecnie w Warszawie, Poznaniu, Lublinie oraz Pruszkowie. Ich wolontariacka działalność opiera się na wspieraniu samotnych osób starszych, które nie mają nikogo. Jedynymi osobami, które je odwiedzają, są zazwyczaj tylko wolontariusze. Stowarzyszenie wpiera i opiekuje się obecnie około 300 seniorami. I choć robią to charytatywnie, to jednak zorganizowanie Wigilii dla podopiecznych pociąga za sobą dodatkowe koszty. Dla jednej osoby potrzebne jest 50 zł.

Aby sprawić radość samotnym, starszym, schorowanym ludziom, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizują zbiórkę. Dzięki niej będą mogli zorganizować kolację wigilijną dla 320 osób. Jest to o tyle ważne, że dla samotnych ludzi Wigilia Bożego Narodzenia jest jednym z najsmutniejszych dni, w trakcie której najmocniej doskwiera samotność.

 

Wesprzeć organizację można za pośrednictwem strony internetowej podarujwigilie.pl . Nie chodzi o podarowanie 50 zł na Wigilię dla jednej osoby – chodzi o podarowanie odrobiny szczęścia dla samotnego człowieka.

Comments

comments

245
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...