Taksówka dla seniora – poznańska inicjatywa wspierająca osoby starsze

Redakcja IUVENIS - 02.11.2017
66

Taksówka dla seniora – poznańska inicjatywa wspierająca osoby starsze

W tym tygodniu rozpoczęto akcję, dzięki której osoby powyżej 70 roku życia, mieszkające w Poznaniu, mogą trzy razy w miesiącu przejechać taksówką za darmo. Za kursy zapłaci miasto Poznań, a jest to jedna z licznych inicjatyw w ramach przyjętego programu „Poznań VIVA Senior”.


Takie ułatwienie podróżowania ma na celu wspieranie seniorów, przede wszystkich tych, którzy mają problem ze skorzystaniem z komunikacji miejskiej. Pomysłodawczynią jest Monika Danelska, która w kontakcie z osobami starszymi wielokrotnie słyszała, że stan zdrowia uniemożliwia bądź utrudnia przedostanie się do lekarza, na cmentarz czy do urzędu.

Jak czytamy na stronie epoznan.pl, „Taksówka dla seniora” to jeden z elementów ogólnego programu „Poznań VIVA Senior”, który jest realizowany w latach 2017-2021. W projekcie uwzględniono jeszcze kilka inicjatyw, jak np. „Złota rączka dla seniora”, która ma umożliwić osobom starszym skorzystanie z pomocy przy drobnych naprawach. Radni miasta Poznań pomyśleli też o miłośnikach literatury – planują zapewnić darmowy dowóz wypożyczonych książek z biblioteki. Będzie to z pewnością duże ułatwienie dla osób, które mają trudności z samodzielnym dojechaniem do placówki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie poznan.pl

Comments

comments

66
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...