Tutoriale, samouczki, instrukcje- internet przychodzi nam z pomocą

Redakcja IUVENIS - 01.08.2017
298

Tutoriale, samouczki, instrukcje- internet przychodzi nam z pomocą

To, że internet daje nam wiele możliwości rozwoju wiemy nie od dziś, poza różnymi kursami, książkami, które możemy czytać online, dostajemy także instrukcje, dzięki którym nauczymy się np. obrabiać zdjęcia w Photoshopie czy pleść francuzy swoim wnuczkom.


Czym są tutoriale i w czym tkwi ich popularność?

Tutoriale czy też inaczej samouczki, to rozpropagowana forma artykułów, postów i video postów, niegdyś stosowana wyłącznie w środowisku programistów czy gamerów. Teraz popularna i aktywna w chyba każdej dziedzinie zawodowej i życiowej. Od kulinariów, robótki ręczne, naukę szpachlowania po kursy programów do obróbki zdjęć, projektowania przestrzennego i bezpiecznego kupowania w internecie. Nie chodzi tu o instrukcję obsługi pralki, którą zaraz po zakupie zawieruszyliśmy, choć i to znajdziemy na internecie, chodzi o nabycie pewnych umiejętności nie wychodząc z domu.

Kluczem do sukcesu tego typu treści jest ich prostota, swobodny język oraz zdjęcia lub w przypadku video tutoriali filmiki ułatwiające nam szybki powrót do części, z którą mamy problem.

DIY, czyli zrób to sam

To popularne hasło przeżywa w Polsce renesans. Coraz to nowe strony, blogi czy nawet książki chcą pomóc nam w codzienności pokazując, że czasem nie warto przepłacać, skoro możemy coś zrobić całkiem sami. Co więcej twórcy takiego contentu zapewniają, że poza oszczędnością i satysfakcją, że coś wyszło spod naszych rąk, będziemy też przy takiej nauce świetnie się bawić. Przykładem może być polska Handimania, której popularność wynosi już ponad milion użytkowników z 45 krajów świata i ponad milion sto siedemdziesiąci tysięcy fanów na Facebooku. Autorzy mają aktywny kanał na YouTubie, gdzie w formie wideo przedstawiają krok po kroku swoje projekty. Przy takiej ilości artykułów na pewno zdołamy wybrać ten, który będzie nam odpowiadał. Nie musimy się zamykać i ograniczać wyłącznie do polskiej sieci. Jako, że z założenia są to treści foto lub video, znajomość języka obcego nie będzie nam aż tak potrzebna.

Przykładowe tutoriale, które możecie znaleźć na naszej stronie:

Oswajamy nowości: zakupy na Amazon.de

Oswajamy VOD: Netflix

 

 

Comments

comments

298
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...