Ubezpieczenie dla kierowców, zdrowia, mienia – jak możemy się zabezpieczyć?

Redakcja IUVENIS - 29.12.2017
150

Ubezpieczenie dla kierowców, zdrowia, mienia – jak możemy się zabezpieczyć?

Zima to okres, w którym kierowcy zazwyczaj ponoszą koszta utrzymania samochodu na kolejny rok. Dotyczy to m.in. obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, warto jednak zastanowić się nad dodatkową ochroną, nie tylko samochodu.


Wielu ubezpieczycieli ma w swojej ofercie pakiety autocasco oraz assistance, które zapewniają pomoc w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Zaliczyć do nich możemy zimową stłuczkę na oblodzonym parkingu, czy zamarznięty olej napędowy w filtrze paliwa. Takie wsparcie sprawdza się szczególnie w przypadku, kiedy samochód jest nam niezbędny. Warto więc zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia, jakie awarie są wyszczególnione w umowie. Oczywiście im większy zakres, tym wyższa kwota, jednak poczucie bezpieczeństwa jest warte swojej ceny.

Ubezpieczenie zdrowotne

A skoro w okresie zimowym ubezpieczamy nasz samochód, warto pomyśleć o zabezpieczeniu dotyczącym naszego zdrowia. Ubezpieczenie zdrowotne docenią z pewnością osoby lubujące się w białym szaleństwie. Wśród ofert ubezpieczycieli można znaleźć wiele propozycji ochrony w przypadku nieszczęśliwego wypadku, jak np. złamanie nogi. Już za kilkadziesiąt złotych możemy wykupić pakiet na tygodniowy czy dwutygodniowy wyjazd. Oprócz tego możemy także wykupić ubezpieczenie całoroczne, którego miesięczna rata będzie uzależniona od zakresu ubezpieczenia.

Możemy się zabezpieczyć w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, nagłej śmierci, czy pobytu w szpitalu. Ubezpieczyciel w takim wypadku wypłaca nam ustaloną kwotę za każdy dzień pobytu na oddziale, wypłacając również pieniądze za udział w nieszczęśliwym wypadku. Takie zabezpieczenie przydaje się zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ubezpieczenie mienia

Okres zimowy to także okres zagrożenia dla właścicieli domów. Jak przyznaje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia:

Grożą nam zawalenia dachów przykrytych warstwą śniegu, której nie utrzymały elementy konstrukcyjne, zalania spowodowane przez ten sam śnieg, który podczas słonecznych dni zamienił podwórko w basen olimpijski, czy też pęknięcia rur niedostatecznie zaizolowanych przed mrozem. Większość awarii, które mogą nas dotknąć podczas najdłuższych nocy w roku jest objęta najbardziej podstawowymi pakietami ubezpieczeń nieruchomości.

Do takich pakietów możemy dodać także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ochrania nas przed roszczeniami przechodniów, którzy doznali uszkodzeń ciała na naszym nieodśnieżonym chodniku.

Dla osób wynajmujących mieszkanie ubezpieczyciele przygotowali także tzw. OC Najemcy, które chroni wynajmującego w przypadku uszkodzeń mienia właściciela. Dotyczy ono nie tylko szkód niezależnych od nas, ale również tych, do których się przyczyniliśmy (np. niezakręcony kran i zalana podłoga). Jak mówi Maciej Kuczwalski, dla właścicieli mieszkań również znajdą się dodatkowe ubezpieczenia:

Lokatorzy kamienic pomimo względnego spokoju, związanego z wyższą odpornością ich lokali na warunki pogodowe, co owocuje dużo korzystniejszymi stawkami ubezpieczeniowymi,  muszą liczyć się z innymi zagrożeniami charakterystycznymi dla ich typu budownictwa. Ubezpieczenia mieszkań zawierają w sobie ochronę przed zalaniami, przepięciami przestarzałych instalacji elektrycznych lub zbitymi szybami przez niewystarczająco celnie rzuconą śnieżkę.

Jak widać, jest wiele sposobów na zabezpieczenie nie tylko własnego zdrowia, ale i mienia. Wśród ofert ubezpieczycieli znajdą się takie, które możemy dopasować do naszej indywidualnej sytuacji. Oczywiście nie musimy się zabezpieczać z każdej strony, jednak warto zdawać sobie sprawę, że „wypadki chodzą po ludziach”, a niektórych zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ubezpieczenie daje więc pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa.

Na podstawie: https://publicrelations.pl/ubezpieczenie-na-zime-przydatne-nie-tylko-w-przypadku-kierowcow/

Comments

comments

150
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...