W małych miejscowościach seniorzy też mogą działać

Redakcja IUVENIS - 08.11.2017
276

W małych miejscowościach seniorzy też mogą działać

Wielokrotnie na naszym portalu pisaliśmy o kręgach seniorskich, inicjatywach dla najstarszych, czy potańcówkach w stylu retro. Wszystkie one znajdowały się w dużych miastach. A co z seniorami w małych miejscowościach? O was również pamiętamy.

W nasze ręce wpadły zdjęcia z niewielkiej miejscowości Sobienie-Jeziory. Ostatnio odbył się tam gminny dzień seniora. W gminnym Ośrodku Kultury odbyło się przyjęcie dedykowane seniorom. Frekwencja dopisała – cała sala ośrodka była bowiem zapełniona po brzegi. I bardzo dobrze.

Seniorom zaserwowano świetną kolacje, było również miejsce na odrobinę naleweczki, a co najistotniejsze seniorzy mogli spotkać swoich dawno nie widzianych znajomych, odświeżyć kontakty. Cała impreza rozgrywała się w akompaniamencie kapeli grającej stare szlagiery.

Takie inicjatywy są cudownym dowodem, że jeżeli chce się działać, to można zrobić wszystko i wszędzie. Nawet jeśli mieszkasz w niewielkiej miejscowości, nie musisz być skazany nasiedzenie w domu. Bardzo dziękujemy organizatorom za pamięć o seniorach i niech inne gminy wezmą przykład z Sobień.

Comments

comments

276
Komentarze
 • Danuta Frelek

  Tak, tak. W Sobieniach Jeziorach pamiętamy o Seniorach. Właśnie tworzymy Klub Seniora. A 18 LISPOTADA o godz. 19.00 odbędzie się premiera sztuki teatralnej pt.”Czerwony Kapturek” w wykonaniu SENIORÓW. Zapraszamy.

 • Joanna Maciejewicz

  W takim razie w imieniu Redakcji iuvenis.pl gratuluję i czekamy na informacje. Takie inicjatywy są jak najbardziej godne pochwały.
  Pozdrawiam,
  Joanna

 • Danuta Frelek

  Bardzo przepraszam, pomyliłam tytuł przedstawienia nie „Czerwony Kapturek tylko „Alicja w krainie czarów”. Jeszcze raz przepraszam.

Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...