W Zdrowym Ciele Zdrowy Gen – Warsztaty edukacyjne dla dzieci, babć i dziadków

Informacja prasowa - 08.12.2017
216

W Zdrowym Ciele Zdrowy Gen – Warsztaty edukacyjne dla dzieci, babć i dziadków

Genetyka to zawiła, ale i fascynująca dziedzina nauki. W Zdrowym Ciele Zdrowy Gen to jedno z wydarzeń, które ma zbudzić ciekawość wśród najmłodszych, ale i nie tylko.


Instytut Genetyki Człowieka PAN organizuje wydarzenie, na które zaprasza duety – można przyjść z wnuczkiem i przekonać się, czym jest nić DNA oraz jak zadbać o własny kod genetyczny. Na uczestników czeka też atrakcja – możliwość wyizolowania własnego, niepowtarzalnego DNA. Jest to z pewnością doskonały pomysł na zainteresowanie młodego człowieka nauką, choć i dla dorosłych jest to nie lada gratka. Do zabawy z genami dojdzie w sobotę 9/12/2017 r. w Poznaniu, a zajęcia odbędą się w dwóch seriach o 10:00 oraz o 12:00. Więcej informacji dostępnych jest w wydarzeniu na Facebooku:

Źródło: Facebook

 

Po warsztatach odbędzie się dyskusja przy herbacie, kawie i zdrowych przekąskach, które dbają o nasze DNA. Kod genetyczny to fascynujący temat, a wiedza ludzkości, choć stale się powiększa, nadal jest znikoma. Nie zmienia to faktu, że przy obecnym rozwoju medycyny i genetyki naukowcy są w stanie przewidzieć potencjalne ryzyko zachorowania na różnorakie choroby. Działa to też w drugą stronę – mocne strony naszego kodu genetycznego również przestają być tajemnicą. W Zdrowym Ciele Zdrowy Gen jest więc niesamowitą okazją do zwiększenia własnej wiedzy w tym zakresie. Ważna jest też zabawowa forma przekazywania wiedzy, która z pewnością zainteresuje najmłodszych, dzięki czemu, być może, wyrosną nam przyszli naukowcy. Taka atrakcja jest świetną odskocznią od codziennych zdarzeń zarówno dla dziadków, jak i wnucząt.

Comments

comments

216
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...