Wakacje tylko dla seniorów – czym się różnią od standardowych ofert?

Redakcja IUVENIS - 12.10.2017
34

Wakacje tylko dla seniorów - czym się różnią od standardowych ofert?

Wielu seniorów poszukuje ciekawych propozycji wycieczek w okresie jesiennym i wiosennym. Po sezonie w wielu miejscach ceny są niższe, a biura podróży próbują utrzymać zainteresowanie swoimi ofertami przez cały rok. I widać to także w coraz częściej pojawiających się propozycjach tylko dla seniorów.


Biura podróży, chcąc dotrzeć do osób starszych, przygotowują propozycje, dopasowane nie tylko do zainteresowań seniorów, ale także ich potrzeb. Na rynku można znaleźć mnóstwo propozycji z opcją rehabilitacji czy nawet dopłatą do niej. Programy wycieczkowe są również dopasowane do możliwości fizycznych osób starszych – tempo zwiedzania jest mniejsze, dzięki czemu mamy też czas na podziwianie krajobrazów czy zwiedzanie miast. Ilość atrakcji jest tak rozłożona w czasie, aby cały wyjazd był przyjemnością, a nie gonieniem za harmonogramem. W trakcie organizowanej wycieczki mamy możliwość zadbania także o właściwą dietę, bo wielu organizatorów bierze pod uwagę nasze indywidualne potrzeby żywieniowe.

Dotyczy to nie tylko wycieczek krajowych, ale i zagranicznych. Wiek senioralny okazuje się mieć dodatkowe zalety, o których mogłeś nawet nie wiedzieć. Rząd hiszpański, aby zapobiec sezonowej turystyce, która w jesiennym i wiosennym okresie maleje, wspólnie z Unią Europejską uruchomili program dofinansowania wakacji dla seniorów. Dzięki temu możesz zobaczyć wybrane hiszpańskie miasta, za co zapłacisz zdecydowanie mniej. Wiele biur podróży ma przygotowaną dodatkową ofertę na podróże w ramach programu Europe Senior Tourism.

Możesz się wybrać zarówno do Ciechocinka, Wieliczki, nad Bałtyk, jak i odwiedzić kolejne miasta europejskie. A jeśli nadal masz marzenia i jesteś odważny, to cały świat czeka na Twoje wojaże – sprawdź, gdzie możesz lecieć i spakuj plecak. Każdy moment i wiek jest odpowiedni, żeby odpocząć i przeżyć kolejną przygodę.

Comments

comments

34
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...