Wegetarianizm – czy warto zmienić dietę na bezmięsną?

Redakcja IUVENIS - 25.10.2017
261

Wegetarianizm – czy warto zmienić dietę na bezmięsną?

Czy wegetarianizm jest właściwą dietą dla seniora? Okazuje się, że można nie jeść mięsa w każdym wieku – ważne jest jednak to, aby dostarczać organizmowi właściwych składników i odpowiednio zbilansować dietę.


Wegetarianizm może być jak najbardziej właściwy dla naszego zdrowia. Jego największą zaletą jest korzystny wpływ na serce oraz układ krążenia. Wynika to z faktu, że dieta roślinna dostarcza zdecydowanie mniejszą ilość tłuszczu od diety mięsnej. Większość wegetarian dodatkowo nie cierpi z powodu otyłości, więc możemy jednocześnie zadbać o nasze samopoczucie i wagę.

Duża ilość błonnika w diecie roślinnej dodatkowo wpływa pozytywnie na trawienie oraz pozwala skutecznie wydalać szkodliwe substancje z naszego organizmu. To z kolei prowadzi do rzadszej zapadalności na nowotwory. Ponadto wegetarianizm pomaga w obniżeniu zakwaszenia organizmu, które częściej występuje w diecie mięsnej.

Dla osób z nadciśnieniem tętniczym dieta wegetariańska jest szczególnie polecana. Równoważy ona stosunek sodu do potasu, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jeśli zaś urozmaicimy naszą dietę w takie produkty jak czosnek, olej lniany i rzepakowy, czy też natkę pietruszki oraz siemię lniane, nasz organizm uniknie licznych stanów zapalnych.

Przed zmianą diety warto jednak skonsultować się z lekarzem i zapytać o ewentualne przeciwwskazania. Choć dieta wegetariańska jest jak najbardziej zdrowa, to jednak nasz stan zdrowia może wymagać stosowania mięsa w codziennych posiłkach. Wiele zależy od naszych indywidualnych możliwości.

Comments

comments

261
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...