Wnuczek w tęsknocie za zmarłą babcią wysłał list. Otrzymał odpowiedź

Redakcja IUVENIS - 05.01.2018
67

Wnuczek w tęsknocie za zmarłą babcią wysłał list. Otrzymał odpowiedź

Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie, których empatia pomaga w trudnych chwilach. Przykładem jest historia z Niemiec, która obiegła internet.


7-letni chłopiec nie mógł pogodzić się ze śmiercią babci, z którą był mocno związany. Jak podaje fakt24.pl, matka chłopca nie mogła patrzeć na cierpienie syna, który był zdruzgotany. Postanowiła mu pomóc pogodzić się ze stratą. Zaproponowała, aby 7-latek napisał list do babci, który następnie przyczepią do balona i wyślą do Nieba, gdzie dotrze do babci chłopca.

Malec przystał na propozycję mamy i napisał kilka ciepłych słów, prosząc również o odpowiedź. Choć kobieta wiedziała, że babcia nie odpowie, to jednak postanowiła pomóc synowi i puścili balon wraz z listem.

Jakie było zdziwienie obojga, gdy okazało się, że jakiś czas później w skrzynce na listy znalazła się odpowiedź od… „babci” chłopca. Obcy człowiek, który znalazł list, postanowił pomóc chłopcu uporać się ze stratą i stworzył odpowiedź na wiadomość. Wysłał ją na podany adres, czym ucieszył zarówno 7-latka, jak i jego matkę. W liście napisał:

Oczywiście, że zawsze będę twoim aniołem stróżem i będę się tobą opiekować. Codziennie będę na ciebie patrzeć z góry. Bardzo cię kocham, Luis. Twoja babcia.

Jest to mały gest, który napawa otuchą. Człowiek o ogromnej empatii nie pozostał obojętny na cierpienie małego chłopca i postanowił mu pomóc. Bezinteresowne wsparcie, jakie okazał dla 7-latka pokazuje, że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Oby jak najwięcej takich historii.

Comments

comments

67
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...