Województwo mazowieckie – duże bezrobocie wśród 50+

Redakcja IUVENIS - 05.10.2017
13

Województwo mazowieckie – duże bezrobocie wśród 50+

GUS przygotował raport dotyczący bezrobocia w Warszawie i województwie mazowieckim. Dane dotyczą zarejestrowanych bezrobotnych w sierpniu 2017. Wśród osób pozostających bez pracy dużą grupę stanowią seniorzy.


Na Mazowszu, wśród bezrobotnych, 29,6% to osoby powyżej 50 roku życia. W samej Warszawie grupa jest zdecydowanie bardziej liczna – wśród osób pozostających bez pracy aż 39% to seniorzy. Sytuacja w innych częściach kraju może wyglądać podobnie, lub nawet gorzej – Warszawa wraz z województwem mazowieckim zazwyczaj notuje najniższe bezrobocie w Polsce.

I choć mężczyźni nie stanowią większości wśród bezrobotnych (48,9%), to jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że prawie połowa z nich (49,9%) to osoby, które skończyły pięćdziesiąt lat. Jak widać, nawet w tak dużym mieście jak Warszawa możemy napotkać trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Wiek wydaje się być nadal znaczącym czynnikiem w trakcie wybierania odpowiedniego pracownika, choć pracodawcy powinni się skupić na zgromadzonym przez seniorów doświadczeniu.

Jak podaje portal naszemiasto.pl w Warszawie przypada 12 osób na jedno stanowisko pracy. Taka konkurencja może zniechęcać seniorów do podejmowania prób znalezienia zatrudnienia. Liczymy, że sytuacja na rynku zmieni się i pozwoli osobom powyżej 50 roku życia podejmować kolejne pracę.

Comments

comments

13
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...