Wszystkiego najlepszego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

Redakcja IUVENIS - 14.11.2017
136

Wszystkiego najlepszego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

Seniorzy mają mnóstwo okazji do świętowania jesieni życia. W społeczeństwie funkcjonuje wiele ważnych dat, które są ukłonem w stronę osób starszych. Oprócz Dnia Babci i Dziadka w kalendarzu widnieje również Ogólnopolski Dzień Seniora, przypadający na 14 listopada.


Każde kolejne święto w kalendarzu jest wyraźnym zaznaczeniem, że seniorzy są ważni dla życia społecznego. Jest to też okazja do realizowania kolejnych inicjatyw, wspierających i aktywizujących osoby starsze. Wielu seniorów wraz z wiekiem staje się wykluczonymi społecznie jednostkami, przebywającymi poza nawiasem i życiem społecznym. Nie wiedzą, w jaki sposób mogą wrócić do aktywności i czują się nieraz zupełnie niepotrzebni.

Takie dni jak ten, czyli Ogólnopolski Dzień Seniora, są okazją do zadbania o każdą osobę starszą. W całym kraju realizowane są wydarzenia, spotkania, warsztaty, czy też imprezy okolicznościowe, w których seniorzy mogą uczestniczyć w życiu społecznym i poznawać nowych ludzi. Warto więc propagować informacje o takich wydarzeniach i docierać z nimi do każdej osoby starszej.

W kalendarzu, oprócz dzisiejszego dnia, seniorzy świętują:

21 stycznia – Dzień Babci

22 stycznia – Dzień Dziadka

15 czerwca – Światowy Dzień Praw Osób Starszych

1 października – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

20 października – Europejski Dzień Seniora

14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora

Z okazji dzisiejszego dnia, ale i każdego kolejnego, Redakcja iuvenis.pl życzy wszystkim seniorom pogody ducha, uśmiechu, a także zdrowia. 

 

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...