Wybierz odpowiedni pojazd na emeryturę

Redakcja IUVENIS - 12.10.2017
32

Wybierz odpowiedni pojazd na emeryturę

Przechodzisz na emeryturę? Zastanów się, czy przedmioty, które do tej pory użytkowałeś, spełnią swoją rolę po zakończeniu drogi zawodowej.

Po przejściu na emeryturę zmieni się Twoje życie, może warto, aby zmianie uległ również Twój samochód. Weź pod uwagę wszystkie aspekty nowej codzienności – czym będziesz się zajmował, jakie aktywności będą Ci towarzyszyć, a nawet, czy mieszkasz na prowincji czy w mieście.

W tym artykule znajdziesz kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, aby przemyśleć zmianę samochodu.

  1. Czy samochód, jakim się poruszasz, jest jedynie przyzwyczajeniem, czy prawdziwą potrzebą?
    Załóżmy, że mieszkasz w dużym mieście. Nie podróżujesz zbyt często poza jego obręb. Być może w takim wypadku warto by było sprzedać auto. W zamian możesz rozpocząć codzienne poruszanie się komunikacją miejską lub zdecydować się na przejażdżki rowerem. Przyniesie to korzyść zarówno dla Twojej kondycji, jak i stanu Twojego portfela.
  2. Czy silnik samochodu, jaki posiadasz, nie jest za duży?
    Gdy pracowałeś, często podróżowałeś w długie trasy. Wcześniej woziłeś dzieci, duże zakupy, czy chociażby walizki w okresie wakacyjnym. Wówczas duży pojazd był koniecznością. Pamiętaj jednak, że okoliczności się zmieniają, a duża ilość paliwa, które musisz wlać do baku, nie. Może warto jest sprzedać samochód z silnikiem 2.0 i zamienić go na mniejszy. Na pewno Twój budżet domowy będzie Ci za to wdzięczny.
  3. Czy jeżeli Twój samochód dalej będzie spełniał swoją funkcje, masz możliwość zmniejszenia kosztów eksploatacji?
    i Nie mamy tu na myśli używanie tańszego oleju, lub płynu do spryskiwaczy, ponieważ używanie gorszych produktów może zaszkodzić maszynie. Jednak czy siłą przyzwyczajenia nie dopłacasz do ubezpieczenia? Rozejrzyj się na rynku, porównaj oferty. Może uda znaleźć coś tańszego, ale równie dobrego.

Comments

comments

32
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...