Wyjdź z fotela i działaj! Kluby Seniora mają dla Ciebie wiele ciekawych zajęć

Redakcja IUVENIS - 04.10.2017
89

Wyjdź z fotela i działaj! Kluby Seniora mają dla Ciebie wiele ciekawych zajęć

Wielu ludzi, kiedy pomyśli o emeryturze, przed oczami stawia sobie bujany fotel, krzyżówki i telenowele. Niestety w taki sposób duża liczba emerytów spędza całe dnie. Takie zachowanie jest popycha w bierność i powoduje brak aktywności intelektualnej, jak i fizycznej.


Aby tego uniknąć warto działać i spędzać czas w inny sposób. Dla pewnej części osób na emeryturze aktywność zapewniają wnuczkowie. Jednak kiedy ci mieszkają zbyt daleko, warto poszukać alternatywy. Koła i kluby seniorów są świetnym rozwiązaniem. Ich szeroka propozycja aktywności pomaga w zainteresowaniu seniorów i stworzeniu trwałej, zintegrowanej społeczności.

Kluby seniora oferują wiele ciekawych zajęć, zarówno dla panów, jak i pań. Znajdzie się coś dla ducha i dla ciała. Kiedy prześledzimy kilka fanpejdży klubów seniorów, zobaczymy, ile wspaniałych inicjatyw ma w nich miejsce. Poznasz tajniki jogi, która z pewnością sprawi, że zachowasz sprawność i witalność.

Poznasz ciekawostki z przeróżnych dziedzin. Dobrym przykładem są zajęcia Wawerskiego Klubu Seniora, działającego na terenie Warszawy. Tam w każdy pierwszy wtorek miesiąca mają miejsce spotkania, podczas których członkowie wspólnie poznają inne kultury, oglądają najciekawsze zabytki i próbują zagranicznych przysmaków.

Sami seniorzy również podróżują. Dołączając do klubu musisz liczyć się z ciekawymi wyprawami. Wycieczki autokarowe do polskich miast, zwiedzanie muzeów, odwiedzanie galerii sztuki- wszystko to jest na wyciągnięcie ręki każdego, aktywnego seniora. Znajdź najbliższy klub seniora i dołącz do ciekawej, radosnej społeczności.

Comments

comments

89
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...