Wyłudzanie metodą na wnuczka – oszuści nie rezygnują

Redakcja IUVENIS - 29.01.2018
15

Wyłudzanie metodą na wnuczka – oszuści nie rezygnują

Wyłudzanie metodą na wnuczka, choć już dobrze znane, nadal jest stosowane przez oszustów. Naciągacze nie rezygnują z tej metody, próbując ograbić kolejne seniorki.


Jak podaje pomorska.pl, w Brodnicy znów podniesiono alarm – w ciągu jednego dnia trzykrotnie próbowano wyłudzić pieniądze od starszych kobiet. Lokalni policjanci apelują do seniorów o zachowanie ostrożności i informowanie ich o zaistniałych zdarzeniach.

Trzy mieszkanki Brodnicy w wieku 73, 75 oraz 81 lat na telefon stacjonarny otrzymały podejrzane połączenie. Jak zawsze w tym wypadku bywa, oszuści podawali się za członka rodziny. Tym razem próbowali wyłudzić pieniądze informując seniorki o rzekomym wypadku i wypłacie odszkodowania w wys. 50 tys. zł. Na szczęście kobiety zorientowały się, że mają do czynienia z naciągaczami i nie dały się nabrać.

Numer stary na świat

Metod oszukiwania osób starszych jest bardzo wiele. Naciągacze mogą podawać się za policjantów, pracowników elektrowni, bliskich bądź dalszych krewnych. Pomimo tylu różnych ról proceder zazwyczaj wygląda podobnie – po jednym bądź dwóch kontaktach telefonicznych oszuści doprowadzają do przekazania bądź pozostawienia w wyznaczonym miejscu środków pieniężnych.

Warto więc pozostawać czujnym, a także uczulać na tego typu zachowania bliskie nam osoby, znajomych, czy sąsiadów. Zazwyczaj gdy w okolicy rozejdzie się wieść, że grasuje oszust, nie próbuje on więcej naciągać seniorów w danym regionie.

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...