Wymarzona praca po 50? To możliwie!

Redakcja IUVENIS - 20.07.2017
278

Wymarzona praca po 50? To możliwie!

Według najnowszych trendów, pracę powinno zmieniać się raz na trzy bądź cztery lata, a jeśli wciąż szukamy tej wymarzonej, teraz jest najlepsza pora żeby ją znaleźć.


Jak zdobyć pracę marzeń po 50?

Wykorzystaj znajomości

Duże doświadczenie równa się dużej sieci kontaktów, co może nam pomóc w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Zdaniem Adama Ochstein’:

Im większe doświadczenie, tym większa sieć kontaktów. Daj znać, że szukasz pracy jak największej ilości osób. Firmy lubią referencje, a z taką ilością znajomych, łatwiej będzie ci je zdobyć.

Kieruj się zasadą: Od ludzi do ludzi.

Postaw na wygląd- bądź w formie

Kerry Hannon dla Forbes’a:

Ludzie zawsze będą cię oceniali po wyglądzie, nie ważne jak bardzo jest to niepoprawne politycznie. Kiedy jesteś w formie, podświadomie wysyłasz komunikat, że jesteś gotowy do pracy. Emanujesz energią, wokół której ludzie chcą przebywać. (…) Sprzedajesz cały pakiet, całego siebie, nie tylko swoje doświadczenie i talent. (…) Zawsze przesadzaj w kwestii schludności ubioru.

Możemy to rozumieć w ten sposób, że osoba, która ma motywację by ćwiczyć i dbać o siebie, będzie miała motywację i energię do pracy. Wygląd wbrew pozorom odgrywa tu bardzo dużą rolę.

Dobrze sprzedaj siebie i swoje umiejętności

Nie chodzi o to, by nakreślić wszystkie swoje osiągnięcia, ale z całego wachlarza wybrać te najważniejsze. Możesz też wspomnieć o bogatej sieci kontaktów z branży, jaką przez lata pracy udało ci się poszerzyć. Samo doświadczenie bez pomysłu na przyszłość na niewiele się zda. Pokazując, że wybiegasz z pomysłami w przyszłość i masz pomysł na swoje miejsce w nowej firmie, możesz zyskać w oczach przyszłego pracodawcy.

Bądź na bieżąco z nowinkami

Potrzeby pracodawców zmieniają się dynamicznie, aby za nimi nadążyć musisz być na bieżąco z wszelkimi nowościami. Doświadczenie wraz z wiedzą na temat współczesnej technologii i świata wirtualnego to zabójcza kombinacja, ponieważ taki pracownik nie tylko wie jak było, jest, ale i czego możemy się spodziewać w przyszłości. Aby tego dokonać należy być na bieżąco z literaturą i mediami branżowymi, brać czynny udział w świecie wirtualnym, a przede wszystkim chcieć się uczyć.

Mądrze negocjuj swoje przyszłe zarobki

Duże doświadczenie daje ci prawo do żądania wyższych zarobków, ale to wymaga sporych umiejętności negocjacji. Doświadczony pracownik to droższy pracownik, a pracodawcy chcą mieć pewność gdzie inwestują swoje pieniądze. Najważniejsze w negocjacjach jest więc podkreślenie ile wnosimy do firmy, ale i ile jesteśmy w stanie wnieść w przyszłości. Warto też być zorientowanym w temacie zarobków w branży, w której chcemy pracować. Zawsze celuj nieco wyżej niż chcesz i nie przyjmuj pierwszej oferty.

Nie zapomnij o podstawach

Pewnością siebie, otwartością, spokojem i uśmiechem można wiele zdziałać, to podstawy, o których warto pamiętać. Wzbudzenie sympatii to połowa sukcesu. O dobrym CV nie wspominamy, bo to oczywiste. Zawsze bądź świadomy swojej wartości. Masz wiele do zaoferowania, a odpowiednia firma będzie miała szczęście mogąc przyjąć cię do swojego zespołu.

Na podstawie: theladders.com

 

Comments

comments

278
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...