X Ogólnopolski Rajd Seniorów w Poznaniu

Redakcja IUVENIS - 31.10.2017
56

X Ogólnopolski Rajd Seniorów w Poznaniu

Już 11 listopada odbędzie się X Ogólnopolski Rajd Seniorów na Torze Poznań. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Wielkopolski, który tą inicjatywą zachęca seniorów do aktywności.


I po raz kolejny okazuje się, że wiek to tylko liczba, a pasję można realizować w każdym wieku. X Ogólnopolski Rajd Seniorów to inicjatywa, która integruje seniorów o zainteresowaniach motoryzacyjnych.  Jest to też świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i własnych umiejętności kierowania pojazdem.

Aby wziąć udział w rajdzie, wystarczy mieć ukończone 60 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Do wyścigu zostaną dopuszczone załogi, których samochód jest w pełni sprawny technicznie i posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zgłoszenie to koszt 25 zł, a zapisy przyjmowane są do 7 listopada 2017. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Jak widać, motoryzacyjna pasja nie pyta o wiek – jest to jedna z ciekawszych inicjatyw, pokazująca, że starsze osoby wcale nie muszą zajmować się szydełkowaniem i oglądaniem telewizji. Duża aktywność, przebywanie wśród ludzi i radość z podejmowanych wyzwań nie są zarezerwowane tylko dla młodszych pokoleń.

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...