Z sercem do psa i człowieka – Warszawiacy z pomocą dla seniora

Redakcja IUVENIS - 12.02.2018
12

Z sercem do psa i człowieka – Warszawiacy z pomocą dla seniora

Na profilu na Facebooku Fundacji Zwierzęca Polana 8 lutego br. została opublikowana dosyć niespotykana prośba o pomoc. Pracownicy Fundacji apelowali do mieszkańców Warszawy nie o adopcję psa, a pomoc w jego wyprowadzaniu.


Wszystko za sprawą 90-letniego mężczyzny, który ze względów zdrowotnych nie mógł już należycie zajmować się swoim czworonożnym przyjacielem. Senior wraz ze schorowaną żoną mieszkają w centrum Warszawy na ul. Grzybowskiej. Stan zdrowia kobiety nie jest niestety najlepszy, w najbliższym czasie zostanie ona przeniesiona do domu opieki. Mężczyzna zostanie więc w domu jedynie z ukochanym psem.

Właśnie dlatego, pomimo problemów zdrowotnych, nie chce oddawać swojego przyjaciela w obce ręce. Fundacja Zwierzęca Polana poprosiła więc na swoim profilu na Facebooku o pomoc w wyprowadzaniu psa:

 

W całej wypowiedzi jedno zdanie szczególnie łamie serce:

Pan nie chce oddać psa, kocha go ponad życie i uważa, że bez psa umrze.

Na apel Fundacji odpowiedziało ponad 80 osób, a jeszcze wiele zgłosiło się po zamknięciu zapisów na „dyżury”. Niektóre osoby deklarowały pomoc po południami, inne proponowały, że wyjdą z psiakiem przed pracą z samego rana. Jeszcze inne oferowały, że zajmą się zwierzakiem w weekendy. Każda z tych osób doskonale wiedziała, jak wielką wartością dla mężczyzny jest jego czworonożny członek rodziny, więc bez wahania zdecydowały się pomóc. Postawa internautów przywraca wiarę w ludzi, a 90-letni mężczyzna dzięki nim może cieszyć się z towarzystwa szczęśliwego, zadbanego przyjaciela.

Comments

comments

12
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...