Z technologią za pan brat, czyli najstarszy polski youtuber

Redakcja IUVENIS - 22.11.2017
243

Z technologią za pan brat, czyli najstarszy polski youtuber

Technologia daje nowe możliwości, z których seniorzy coraz chętniej korzystają. Wyśmienitym przykładem jest najstarszy polski youtuber, Pan Józef Sławomir Przedpełski.


Urodzony w 1921 roku senior brał m.in. udział w kampanii wrześniowej i powstaniu warszawskim. Na kanale YouTube przedstawiane są najciekawsze historie z jego życia. A jest, o czym opowiadać. Kurs spadochronowy przed wojną, przedwojenna Łódź, powstanie warszawskie, pancerne pociągi, strzelanie, czy też czasy PRL. Pan Józef w ciągu swojego życia zgromadził bogaty bagaż doświadczeń, którym z chęcią dzieli się za pośrednictwem Internetu. I choć przedstawiane są różne historie, to naturalnym jest, że najwięcej dowiemy się o okresie II WŚ.

 

Obecnie jego kanał obserwuje prawie 10 tys. osób, a wszystkie filmy zgromadziły prawie 200 tys. wyświetleń. To pokazuje, że tak nietypowa forma edukacyjna znajduje swoje miejsce w Internecie. Jest to szczególnie atrakcyjne dla młodzieży, która o czasach młodości Pana Józefa mogła uczyć się jedynie z książek. Przekazywanie swoich wspomnień i refleksji pozwala pobudzić wyobraźnię młodego pokolenia i zbudować w nich ciekawość historyczną. Oprócz kanału na YouTube prowadzony jest także profil na Facebooku, na którym zamieszczane są kolejne ciekawostki i informacje.

 

Comments

comments

243
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...