Zadbaj o przyszłość – zacznij dbać o zdrowie już dziś

Redakcja IUVENIS - 11.10.2017
164

Zadbaj o przyszłość - zacznij dbać o zdrowie już dziś

Wielu seniorów narzeka na jesień życia. Częstym problemem emerytów jest stan ich zdrowia. Ból kości, mięśni i brak sprawności fizycznej skutecznie zabiera radość z życia.


Chcesz temu zaradzić? Już teraz musisz na to zapracować. Niezależnie czy masz 18, 40 , czy 70 lat, antidotum jest jedno – musisz o siebie dbać. Aby na stare lata czuć się dobrze i nie mieć większych problemów ze zdrowiem obowiązkowo potrzebna jest Ci do tego aktywność fizyczna. Najlepszym przykładem na poparcie tej tezy oraz inspiracją do tego artykułu jest to zdjęcie, zamieszczone na profilu na Facebooku wiemy, co jemy.

ciało
 

Triatlonista, który ma 74 lata, ma tak samo dobrze rozwinięte mięśnie nóg jak 40-letni sportowiec (ciemne plamy na nogach to mięśnie, białe to tkanka tłuszczowa.) Wniosek zatem nasuwa się sam – sport, sport, sport. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby ćwiczyć triatlon, istnieją inne dyscypliny, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i zainwestować w nie. Kolarstwo, siłownia, jogging, pływanie oraz wiele, wiele innych dziedzin wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i sprawność fizyczną. Ważne, by sport sprawiał Ci przyjemność, bo będzie to jedyna gwarancja, że wytrwasz w ćwiczeniach.

Cel warty jest wysiłku – podejmując ćwiczenia teraz, dbasz o siebie na przyszłość. Sprawność fizyczna to gwarancja długiej aktywności i radosnego życia bez bólu.

Comments

comments

164
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...