Zdrowa dieta dla seniorów

Informacja prasowa - 31.01.2018
164

Zdrowa dieta dla seniorów

Akademia Smaku Sokołów nie tylko promuje zdrowe odżywianie, lecz również edukuje, jak wielkie znaczenie ma ono dla podniesienia jakości całego życia.

Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla osób o szczególnych wymaganiach dietetycznych – jak seniorzy. Właściwa dieta w zasadniczy sposób przyczynia się do utrzymania ich zdrowia, kondycji i dobrego samopoczucia. Jednocześnie osoby starsze często borykają się z wieloma problemami żywieniowymi. Poprzez porady i przepisy na stronie www.smakidobregozycia.pl, eksperci Akademii Smaku Sokołów edukują jak sobie z nimi radzić oraz w jaki sposób seniorzy mogą komponować zdrową dietę na co dzień.

Te zagadnienia stały się również tematem kolejnych warsztatów w Akademii Smaku Sokołów. Tym razem ich uczestnikami byli blogerzy wraz z bliskimi osobami w wieku starszym. Spotkanie dało możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności, lecz również – zgodnie z ideą sokołowskiej Akademii – stało się okazją do czerpania radości ze wspólnie spędzonego czasu.

W pierwszej części spotkania dietetyk Agnieszka Piskała opowiedziała, na co w szczególny sposób zwracać uwagę w przypadku diety osób starszych. Przekonywała, że komponowanie jadłospisu seniora nie musi być trudne, a przestrzeganie określonych zaleceń w wydatny sposób poprawi jakość życia osób starszych. Duże zainteresowanie gości wzbudziła część dotycząca diety i interakcji z lekami. Wciąż nie każdy pamięta, że leków nie należy popijać kawą, herbatą, napojami mlecznymi, sokami czy alkoholem – mówi Agnieszka Piskała, dietetyk. – Istnieje też wiele innych ważnych zasad – na przykład nabiał jest zakazany w leczeniu antybiotykami, tetracyklinami i lekami na osteoporozę. Produktów pełnoziarnistych nie można z kolei spożywać z trójpierścieniowymi lekami na depresję i z naparstnicą (na arytmię i niewydolność serca). Każdy z uczestników mógł również skorzystać z indywidualnej konsultacji dietetycznej, połączonej z analizą składu ciała.

W części praktycznej warsztatów, goście wspólnie z szefem kuchni Sokołów Dominikiem Moskalenko, przygotowali dania odpowiadające żywieniowym wymaganiom seniorów. Do ich przyrządzenia wykorzystane zostały między innymi produkty marki Sokołów, które na co dzień mogą stać się cennym komponentem diety osób starszych. Nowa linia warzywna „Z gruntu dobre” w prosty i wygodny sposób pozwoli urozmaicić codzienne menu i wzbogacić je w produkty roślinne. Produkty wolno gotowane – jak Pulled pork – to wysokiej jakości mięso wstępnie przyrządzone, zamarynowane i długo gotowane w niskiej temperaturze. Co ważne dla osób starszych, są wyjątkowo proste w przygotowaniu – wymagają jedynie podgrzania w piekarniku. W menu warsztatów znalazły się: pierogi nadziewane Pastą z ciecierzycy „Z gruntu dobre” ze smażoną cebulą i młodymi liśćmi szpinaku, makaron razowy z sosem z Pasty z suszonych pomidorów „Z gruntu dobre”, wolno gotowana łopatka wieprzowa na puree z warzyw korzennych z sosem pieczeniowo-musztardowym.

Idealnym dopełnieniem wyjątkowej atmosfery tego jesiennego popołudnia stał się pokaz parzenia herbat BASILUR. Chcieliśmy pokazać uczestnikom warsztatów, że wysokiej jakości gatunki herbat zapewniają unikalne wrażenia smakowe – mówi Robert Krygier z firmy Tea Brothers, wyłącznego dystrybutora Basilur Tea w Polsce. – Ważny jest również sposób parzenia – na przykład herbatę zieloną z dodatkami smakowymi należy parzyć w temperaturze poniżej 70°C. Ciekawym, a mało znanym sposobem, jest również parzenie herbaty „na zimno”, metodą cold brew, które – dla uzyskania najlepszego efektu – powinno trwać minimum 2 godziny. Niezwykły smak i aromat cejlońskich herbat doskonale wpisał się w wyjątkową atmosferę spotkania, sprzyjając dyskusjom o dobrym życiu i przyjemności zdrowego jedzenia

Comments

comments

164
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...