Złodziej z Poznania złapany. Okradał starsze osoby, oferując im pomoc.

Redakcja IUVENIS - 27.11.2017
251

Złodziej z Poznania złapany. Okradał starsze osoby, oferując im pomoc.

W Poznaniu złodziej grasował przez kilka miesięcy, pozostając nieuchwytnym dla policji. Został wreszcie złapany, grozi mu do 5 lat więzienia.


Złodziej skrupulatnie wybierał swoje ofiary. Zazwyczaj polował na starsze osoby, którym oferował pomoc we wniesieniu zakupów. Był to jedynie pretekst do okradania bezbronnych seniorów, którzy chcieli polegać na jego „altruizmie”. Przykładem jest starsza Poznanianka, poruszająca się z pomocą balkonika. Zaoferował jej pomoc przy niesieniu zakupów. Gdy seniorka skorzystała i oddała siatki złodziejowi, ten wyrwał do przodu. Przejrzał zawartość, zabrał torebkę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi, a resztę rzeczy zostawił na klatce.

Jak podaje tvn24.pl, przestępca był zaskoczony widokiem policjantów, którzy zapukali do jego mieszkania. Przez kilka miesięcy pozostawał nieuchwytny, pomimo publikowania jego wizerunku, uchwyconego z pomocą kamer miejskich. Po przewiezieniu na komisariat, przyznał się do stawianych mu zarzutów. Łącznie okradł kilkanaście osób starszych, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Jak widać, nadal znajdują się osoby, które zamiast pomagać, wolą okradać. Jest to niezwykle szkodliwe społecznie, nie tylko dla samych poszkodowanych. Brak zaufania do osób o dobrych intencjach skutkuje tym, że seniorzy zamykają się na wszelką proponowaną im pomoc. Niestety złodziej z woj. wielkopolskiego znów pokazał, że zasada ograniczonego zaufania jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Tak karygodne zachowanie powinno być piętnowane społecznie, ale i surowo karane.

Comments

comments

251
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...