Żonkilowy Marsz Nadziei przeszedł ulicami Krakowa

Redakcja IUVENIS - 05.10.2017
223

Żonkilowy Marsz Nadziei przeszedł ulicami Krakowa

4 października br. rozpoczęła się jesienna edycja 21 „Pól Nadziei”. Głównym założeniem akcji jest wsparcie Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, a także nauczenie młodego pokolenia, że niesienie pomocy jest jedną z podstawowych wartości. Całe wydarzenie otworzył Żonkilowy Marsz Nadziei.


W marszu wzięło udział kilkaset osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie małopolskich szkół oraz seniorzy, działający w różnych klubach seniora. Żółty pochód organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Łazarza.

Marsz wyruszył sprzed Barbakanu, prowadzony przez mistrza gry na dudach szkockich, Lindsaya Davidsona. Po dotarciu na dziedziniec krakowskiej kurii, wolontariusze wraz z metropolitą krakowskim abp Markiem Jędraszewskim, honorowym patronem akcji, zasadzili po raz pierwszy żonkilowe cebulki. Ich miejsce znalazło się przy pomniku Św. Jana Pawła II. Kolejne cebulki posadzono na Plantach, a kwiaty mają zakwitnąć na wiosnę.

Żonkilowy Marsz Nadziei rozpoczął jesienną edycję programu „Pola Nadziei”, który odbywa się w Polsce od 1998 roku. Ma na celu pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w kraju, takich jak Hospicjum Św. Łazarza. Placówka od ponad 35 lat otacza opieką chorych ludzi u schyłku ich życia, przynoszą ulgę w bólu fizycznym i psychicznym.

Udział dzieci i młodzieży w tym wydarzeniu jest okazją do nauczenia młodego pokolenia, że warto pomagać. Wspieranie akcji charytatywnych i pomocowych z pewnością zaszczepia empatię w młodych sercach.

Comments

comments

223
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...