Zwierzak dla seniora, czyli co zyskujesz oprócz przyjaciela?

Redakcja IUVENIS - 10.10.2017
100

Zwierzak dla seniora, czyli co zyskujesz oprócz przyjaciela?

Zwierzęta są istotami, które w dzisiejszych czasach są bezbronne wobec bezmyślnego porzucenia. Schroniska w całym kraju są przepełnione, a wiele osób, zamiast zdecydować się na adopcję, wybiera zakup psa lub kota z nie zawsze legalnych hodowli. Co zyskujesz, adoptując zwierzaka ze schroniska?


A może spacer?

Zwierzę, takie jak pies czy nawet kot, wymaga oczywiście Twojej troski i opieki. Nie znaczy to jednak, że nie ma to pozytywnego wpływu na Twoje życie. Wyobraź sobie przyjemne, długie spacery ze swoim pupilem. Dzięki temu poprawiasz własną kondycję i dbasz o zdrowie. Twój mały przyjaciel poprzez swoje potrzeby dba również o Twoje samopoczucie.

Emocjonalne przywiązanie

Gdy opiekujemy się stworzeniem, nawiązywana jest więź, która wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Posiadanie zwierzaka, o którego się troszczymy, łagodzi smutki, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych. Opieka nad zwierzęciem jest również dodatkowym zajęciem, które pozwoli wypełnić nam czas. Pies bądź kot z pewnością odwdzięczy się przywiązaniem, a w niektórych przypadkach zapewni też bezpieczeństwo i ochronę.

Samo zdrowie

Posiadanie zwierzaka to ogólna poprawa zdrowia. Większa aktywność, a także lepsze samopoczucie, finalnie skutkują obniżeniem ciśnienia krwi oraz poziomu trójglicerydów. Ma też wpływ na zmniejszenie poziomu cholesterolu.

Poszukaj więc schroniska w swoim mieście i znajdź towarzysza na jesień życia. Warto zaadoptować zwierzę, bo wdzięczność, jaką nam okaże, będzie z pewnością dodatkową nagrodą za dobry uczynek.

Comments

comments

100
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...